E dhimbshme, 11 vjeçari që humbi jetën nga autobusi varroset në ora 15:30 - Bota Sot
E dhimbshme, 11 vjeçari që humbi jetën nga autobusi varroset në ora 15:30

Lajme

E dhimbshme, 11 vjeçari që humbi jetën nga autobusi varroset në ora 15:30

Nga: N. Sh Më: 11 tetor 2018 Në ora: 10:23
Xhevat (Esat) Jusufi

Goditjet e autobusit të klubit të futbollit ‘Lushta’ ishin fatale për 11 vjeçarin, Xhevat (Esat) Jusufi i cili ndërroi jetë gjatë ditës së djeshme.

Familjarët njoftojnë se, varrimi i 11 vjeçarit bëhet sot bëhet me ‘ikindi’ (15:30) në varrezat e qytetit në Shipol, ndërsa funerali niset në ora 15:00 prej banesës së familjes që gjendet përballë komunës së Mitrovicës.

Xhevat (Esat) Jusufi ishte nip heroit Xhevat Jusufi dhe mbante emrin e tij.

Familja i kishte trashëguar djalit të tyre emrin e ish-luftëtarit të UÇK-së që dha jetën për lirinë e Kosovës.

11 vjeçari llogaritej edhe si njëri prej talentëve më të mëdhenj të futbollit që kishte Kosova.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...