Në Budvë po mbahet konferenca "Ballkani dhe BE-ja" - Bota Sot
Në Budvë po mbahet konferenca "Ballkani dhe BE-ja"

Lajme

Në Budvë po mbahet konferenca "Ballkani dhe BE-ja"

Më: 25 tetor 2018 Në ora: 20:53
Konferenca "Ballkani dhe BE-ja"

Në Budva të Malit të Zi është duke u mbajtur konferenca dy-ditore rajonale, me temën "Ballkani dhe BE - pesë vjet nga procesi i Berlinit".

ë konferencë marrin pjesë zyrtarë të lartë të shteteve të rajonit, BE-së dhe ekspertë ndërkombëtarë. Një rëndësi të veçantë konferenca po i kushton zhvillimit ekonomik dhe politik të vendeve të Ballkanit.

Konferencën e ndoqi korrespondenti i Zërit të Amerikës, Ali Salaj:

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...