Deklaratat e liderëve që zhbëjnë Kosovën - Bota Sot
Deklaratat e liderëve që zhbëjnë Kosovën

Lajme

Deklaratat e liderëve që zhbëjnë Kosovën

Nga: N.Sh Më: 16 nëntor 2018 Në ora: 21:46
Ramush Haradinaj, Hashim Thaçi

Analisti politik Petrit Zogaj ka folur për presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministrin Ramush Haradinaj.

Zogaj thotë se, Thaçi vendimin për bartjen e pronës shoqërore në pronësi komunale në veri po e cilësoj si pikënisje të Republikës serbe në Kosovë.

Ndërsa, idenë e presidentit Thaçi për korrigjim të kufirit me Serbinë thotë se Haradinaj po e cilëson si ndarje të vendit.

Lexojeni shkrimin e Zogajt:

Presidenti Thaci vendimin e qeverise per bartjen e prones shoqerore ne pronesi komunale (ne Veri) po e cileson si pikenisje te Republikes Serbe ne Kosove, ndersa, Kryeministri Haradinaj idene e Thacit per korrigjim te kufirit me Serbine, po e cileson si ndarje te vendit.

Pra, ne kete nivel ka rene debati, kush, me c’vendime po do qe ta dobesoj (edhe me tutje) kete pak shtet qe kemi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...