Integrimi dhe refugjatët, Austria mbledh kryeministrat e Ballkanit - Bota Sot
Integrimi dhe refugjatët, Austria mbledh kryeministrat e Ballkanit

Lajme

Integrimi dhe refugjatët, Austria mbledh kryeministrat e Ballkanit

Më: 19 nëntor 2018 Në ora: 10:36
Kancelari i Austrisë Sebastian Kurz

Kancelari i Austrisë Sebastian Kurz dhe komisioneri për Zgjerimin Johanes Hahn kanë mbledhur në një takim në Vjenë kryeministrat e Ballkanit Perëndimor. Në takim do të marrin pjesë kryeministrat e Shqipërisë, Edi Rama, Bosnjës dhe Hercegovinës, Denis Zvizdiq, Kosovës, Ramush Haradinaj, Serbisë Ana Brnbibiq dhe i Malit të Zi, Dushko Markoviq, ndërsa Zoran Zaev nuk do të marrë pjesë për shkak të situatës politike në Shkup. Në takim do të diskutohet perspektiva evropiane e Ballkanit Perëndimor, bashkëpunimin rajonal, marrëdhëniet dypalëshe dhe kriza e refugjatëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...