Vuçiq demaskon Thaçin: Ideja për korrigjim të kufirit ishte e imja, kjo ide tashmë ka vdekur - Bota Sot
Vuçiq demaskon Thaçin: Ideja për korrigjim të kufirit ishte e imja, kjo ide tashmë ka vdekur

Lajme

Vuçiq demaskon Thaçin: Ideja për korrigjim të kufirit ishte e imja, kjo ide tashmë ka vdekur

Më: 24 nëntor 2018 Në ora: 11:20
Thaçi dhe Vuçiq

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka pranuar para mediave se ideja për korrigjimin e kufijve ishte e tij, por siç është shprehur "kjo ide tashmë ka vdekur". Këtë deklaratë e dha mbrëmë në një konferencë për media.

Në konferencë ishte e pranishme edhe kryeministrja Ana Bërnabiq. Dy krerët e Serbisë në paraqitjen e tyre para mediave folën për vendosjen e taksës 100% ndaj produkteve serbe. Për të cilën dje serbët e Kosovës protestuan në disa lokacione.

Momenti kur Vuçiq flet për idenë e korrigjimit të kufijve:

Ndërkohë, tash e disa muaj presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, korrigjimin e kufijve e ka paraqitur si ide të tij. Ide kjo që është kundërshtuar fuqishëm nga opozita dhe kryeministri Ramush Haradinaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...