Hysri Peqani mbetet në paraburgim - Bota Sot
Hysri Peqani mbetet në paraburgim

Lajme

Hysri Peqani mbetet në paraburgim

Më: 26 nëntor 2018 Në ora: 14:50
Gjykata e Apelit e Kosovës

Gjykata e Apelit e Kosovës, e ka refuzuar si të pabazuara ankesat e avokatëve mbrojtës kundër caktimit të masës së paraburgimit prej një muaji kundër të pandehurit Hysri Peqani, i njohur si Burdushi.

Në këtë mënyrë Gjykata e Apelit  e ka lënë në fuqi aktvendimin e Gjykatës Themelore në Prizren të datës 17.11.2018.

Hysri Peani dyshohet nga ana e prokurorisë, për shkak të ushtrimit të kundërligjshëm të veprimtarisë mjekësore ose farmaceutike, shmangie nga tatimi, mashtrim dhe mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armeve. 

Gjykata e Apelit gjen se gjykata e shkallës se parë, ka dhënë arsye të mjaftueshme, mbi bazën ligjore për të cilën ka caktuar masën e paraburgimit ndaj tij, konform dispozitave të Kodit të Procedurës Penale të Republikës se Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...