Vuçiqi çon pite në takimin në Bruksel - Bota Sot
Vuçiqi çon pite në takimin në Bruksel

Lajme

Vuçiqi çon pite në takimin në Bruksel

Më: 19 dhjetor 2018 Në ora: 15:33
Takim i liderëve të Ballkanit Perëndimor

Një takim i liderëve të Ballkanit Perëndimor i organizuar nga kryediplomatja evropiane Federica Mogherini, po zhvillohet në Bruksel.

Aty po marrin pjesë edhe presidenti i vendit Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandër Vuçiq.

Ky i fundit njëkohësisht po feston edhe ditën e Shën Nikollës, me ç’rast ka vizituar Kishën Ortodokse Serbe në Bruksel si dhe ka dërguar pite në takimin me liderët nga rajoni.

Krerët nga Evropa dhe Ballkani kanë mbetur pa tekst pas vetëm disa kafshimeve, thuhet në raportimin e mediave serbe.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...