Vuçiq tregon nëse ka pasur takim me Thaçin - Bota Sot
Vuçiq tregon nëse ka pasur takim me Thaçin

Lajme

Vuçiq tregon nëse ka pasur takim me Thaçin

Më: 19 dhjetor 2018 Në ora: 17:09
Bruksel

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi sot në Bruksel se atmosfera në drekën e punës me Përfaqësuesin e Lartë të BE Federica Mogerini ishte e hapur dhe se në takim ai konfirmoi qëndrimin e Serbisë që dialogu mund të vazhdojë sapo Kosova të tërheqë taksat.

Në një deklaratë për shtyp pas takimit, ai tha se nuk ka pasur takim të veçantë me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi.

"E pashë atë në drekë, por sot nuk kemi pasur këtë lloj dialogu. Një pikë referimi e rëndësishme ishte për të gjithë ne dhe të ardhmen evropiane dhe një vlerësim se çfarë do të ndodhë", tha Vuçiq.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...