Jusuf Buxhovi më romanin “Dosja B” të përkthyer në anglisht - Bota Sot
Jusuf Buxhovi më romanin “Dosja B” të përkthyer në anglisht

Libra

Jusuf Buxhovi më romanin “Dosja B” të përkthyer në anglisht

Më: 13 dhjetor 2019 Në ora: 11:22
Jusuf Buxhovi

Kohë më parë, shtëpia botuese “Jalifat Publishing” nga Houstoni (SHBA), nxori nga shtypi romanin “Dosja B” të përkthyer në anglisht nga Avni Spahiu. Romani në anglisht mban titullin “Dossier B – Kosovo’ s Untold Story” (Dosja B - një rrëfim i panjohur i Kosovës”).

Libri është i shpërndarë në rrjetet më të njohura librare amerikane si dhe në Amazon.

Botuesit amerikan parasheh promovimin e “Dosjes B” në anglisht në disa qendra të rëndësishme amerikanë (Uashington, Çikago, Nju Jork dhe Houston).

Romani “Dosja B” është botuar në Prishtinë para dy vitesh dhe ka pasë disa botime dhe, mbetet ndër librat më të kërkuar në vend.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat