Përshëndetjet

Libra

Përshëndetjet

Më: 26 shtator 2020 Në ora: 14:51
Ezra Pound

Poezi nga: Ezra Pound

O brez sa mburravec
aq krejt i parehat!
Kam parë pikniqe peshkatarësh
I kam parë me familje të çrregullta
pashë qeshjet e tyre dhëmbëplota
dhe dëgjova shakara të ngathëta.
Dhe jam më i lumtur se ju
Dhe ishin më të lumtur se unë;
Dhe peshqit notojnë në liqen
e as rroba s’kanë me vete.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat