Promovohet libri nga UIAA “Aftësitë Bjeshkatare: Shkolla Verore”

Libra

Promovohet libri nga UIAA “Aftësitë Bjeshkatare: Shkolla Verore”

Nga: BS Më: 13 tetor 2020 Në ora: 15:38
Foto nga promovimi

Gjatë ditës së sotme është promovuar libri nga UIAA "Aftësitë Bjeshkatare: Shkolla Verore" në shqipërim të Abdurahim Abdushit dhe Teuta Bicaj e botuar nga Federata Bjeshkatare Alpiniste e Kosovës.

Promomvimi i librit u prezantua në Biblotekën Kombëtarë të Prishtinës, në orën 12:00, të pranishëm qenë autorët e librit dhe anëtarë e profesorë të alpnizmit.

Libri në fjalë është vepër e krijuar nga Federata Ndërkombëtare e Bjeshkatarisë dhe Alpinizmit (UIAA) në bashkëpunim me Fondacionin Petzl.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat