Pse njerëzit qëndrojnë në marrëdhënie të vështira?

Life style

Pse njerëzit qëndrojnë në marrëdhënie të vështira?

Më: 22 dhjetor 2018 Në ora: 08:31
Ilustrim

Shumë shpesh ndodh që lidhjet të mos shkojnë ashtu siç duhet dhe të ketë mes çiftit vetëm grindje.

Gjithmonë në këso lloj rastesh njëri është më i fiksuar pas lidhjes dhe nuk e pranon assesi ndarjen.

Por arsyet që e bëjnë njërin partner të mos heq dorë nga marrëdhëniet e vështira janë si: vetëbesimi i ulët, frika e vetmisë, shpresa se partneri i tyre mund të ndryshojë, aspekti financiar, si dhe fëmijët.

Këto mund të jenë vetëm disa nga arsyet që e shtyjnë njërin partner të qëndrojë në këto lloj lidhjesh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat