Tre shenjat e Horoskopit, që do të bënin gjithçka për partnerin - Bota Sot
Tre shenjat e Horoskopit, që do të bënin gjithçka për partnerin

Life style

Tre shenjat e Horoskopit, që do të bënin gjithçka për partnerin

Më: 28 dhjetor 2018 Në ora: 06:18
Ilustrim

Ne kemi nevoja, zbrazëtira emocionale që duam t’i plotësojmë. Shumica prej nesh thjesht duan dashuri dhe romancë. Dhe romantizmi kërkon siguri, vëmendje dhe përkushtim. POR të gjithë pajtohemi se “Unë të dua” nuk mjafton për të treguar përkushtimin e dikujt nga partnerit.

Këto fjalë janë të lehta për t’u thënë, dhe njerëzit priren t’i thonë këto fjalë jo rrallë herë për të dalë nga situata, kur kjo e fundit del jashtë kontrollit! Një frazë e tillë nuk duhet të përdoret për t’u shfajësuar, apo për t’u justifikuar pasi humbet besueshmërinë!

Mëgjithatë vetëm 3 nga 12 shenjat e horoskopit e thonë këtë frazë me gjithë mend dhe nuk duhet ta vini kurrë në dyshim kur ai shpreh dashurinë.

1. Peshqit (19 shkurt – 10 mars)
Jeni në telashe nëse i dashuri juaj është një kuzhinier i zoti, sepse romanca juaj vjen nga stomaku. Keni pikë të dobët njerëzit që kujdesen për ju dhe shprehni dashurinë me gjithëfare gjestesh. Jeni një shenjë shumë e dhënë në përgjithësi, bujare në dashuri dhe plotësisht e natyrshme kur bëhet fjalë për romanca.Peshqit duan romancë dhe janë romantike. Ata janë të patrembur kur vjen puna për të treguar sa të dashuruar janë dhe nuk kanë frikë t’i shprehin ndjenjat.

2. Demi (20 prill – 20 maj)
Kur Demi bie në dashuri, gjë që është shumë e lehtë, ata do të bënin gjithçka për t’ju bindur se një dem është burri/ gruaja ideal/e për t’u martuar. Bëni plane afatgjate dhe jeni romantikë të pashpresë. Është e lehtë të biesh në dashuri me ju, sepse ju të bëni të besoni tek dashuria e përjetshme si nëpër filma.

3. Dashi (21 mars – 19 prill)
Kur je me një dash, zjarri në një lidhje nuk shuhet kurrë. Kjo është ndoshta shenja më pasionante në kuptimin e gjerë të fjalës që nuk përfshin vetëm romancën në çit. Nëse ka një shenjë që me të vërtetë do të të befasojë me përpjekjet e tyre romantike, është dashi me siguri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat