Cilat janë përshtypjet e para që njerëzit krijojnë për ju - Bota Sot
Cilat janë përshtypjet e para që njerëzit krijojnë për ju

Life style

Cilat janë përshtypjet e para që njerëzit krijojnë për ju

Më: 30 dhjetor 2018 Në ora: 18:36
Foto ilustrim

Për të lënë përshtypjen e parë nuk ju vjen një shans i dytë.

Të gjithë ne shpresojmë se kur takojmë një person për herë të parë, nuk duhet të bëjmë një gafë të rëndë, si për shembull ta fyejmë apo të themi një budallallëk.

Por, që përpara se ju të keni një shans për ta magjepsur, dijeni që brenda pak sekondash, njerëzit krijojnë këto përshtypje për ju: nëse jeni të besueshëm, nëse keni status të lartë, jeni apo jo homoseksual, nëse jeni të zgjuar, të suksesshëm, dominues, imoralë dhe nëse jeni aventurierë.

Këto janë përshtypjet e para që një njeri në bisedën e parë krijon për ju.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...