Kjo është maska e duhur për fytyrën që duhet të bëni pas festave të fundvitit

Life style

Kjo është maska e duhur për fytyrën që duhet të bëni pas festave të fundvitit

Më: 2 janar 2019 Në ora: 18:31
Ilustrim

Tashmë që po përshëndetemi me festat e fundvitit dhe zyrtarisht kemi hyrë në një tjetër vit të ri kalendarik, merrni frymë thellë! Është momenti që të mendoni për veten, pas gjithë asaj lodhje dhe mundimi që mund të keni kaluar gjatë gjithë muajit që lamë pas.

Festa, rrëmujë, gatime, udhëtime, vizita, angazhimet me gjasë që kanë qenë të shumta, e kjo mund të reflektohet menjëherë në portretin tuaj.

Veçmas lodhjes, mendoni se ka ardhur momenti i artë që t’i përkushtoheni fytyrës, lëkurës dhe trajtimit të saj me maskat perfekte të detoksit.

Për një lëkurë të butë dhe me shkëlqim, ju mund të praktikoni këtë maskë ideale, këshillon Class. Nuk ju merr kohë, nuk është e mundimshme, mbi të gjitha është me pak kosto.

Këto përbërës me siguri që të gjithë ju vajza i keni në shtëpi, ndaj nëse realizoni një maskë me to, mund të bëni mrekulli me fytyrën tuaj!

Përbërësit:

• 1 lugë çaji sheqer (këshillohet sheqer kaf)
• 2 lugë çaji vaj ulliri
• 2-3 pika lëng limoni
• 1/2 lugë çaji mjaltë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat