Këshilla për kujdesin ndaj flokëve të yndyrshme - Bota Sot
Këshilla për kujdesin ndaj flokëve të yndyrshme

Life style

Këshilla për kujdesin ndaj flokëve të yndyrshme

Më: 5 janar 2019 Në ora: 20:43
Foto ilustrim

Nëse keni flokë të yndyrshëm, nuk duhet të dekurajoheni, mjafton të përdorni produktet e duhura.

Parimi themelor i trajtimit të flokëve me yndyrë konsiston në zgjedhjen e një shamponi të përshtatshëm për këtë lloj të flokëve apo një pastrues i butë në pH neutral. Përdorni sasi të vogla të produktit/shamponit të holluar mirë me ujë.

Një shpëlarje përfundimtare me uthullën e mollëve të egra të tretur në ujë të ftohtë për të tonifikuar flokët, për të larguar yndyrën dhe zbokthin njëkohësisht.

Bëni kujdes me tharësen e flokëve, mos e teproni me të.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...