Njerëzit mbi 40 vite preferohet të punojnë me më pak orë në javë - Bota Sot
Njerëzit mbi 40 vite preferohet të punojnë me më pak orë në javë

Life style

Njerëzit mbi 40 vite preferohet të punojnë me më pak orë në javë

Më: 2 mars 2019 Në ora: 10:23
Ilustrim

Njerëzit të cilët janë mbi 40 vjet preferohet që të punojnë 3 ditë në javë.

Këtë e thotë një studim i publikuar në Bright Side ku thotë se njerëzit të cilët punojnë me orë më të gjata do të kenë problem me njohjen e gjërave.

Në vitin 2016 në Universitetin e Melburnit, studiuesit analizuan mijëra punëtorë, duke përfshirë 3500 gra dhe 3000 burra në Australi.

Nga kjo doli se orët e gjata të punës mund të ndihmojnë stimulimin  e fuqisë së trurit, por orët e gjata kanë rrezik që të ju dëmtojnë edhe njohuritë për fusha tjera.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...