10 karakteristikat e shenjës më të dashur të horoskopit - Bota Sot
10 karakteristikat e shenjës më të dashur të horoskopit

Life style

10 karakteristikat e shenjës më të dashur të horoskopit

Më: 8 mars 2019 Në ora: 06:09
Ilustrim

Shenja e Akrepit është sigurisht më enigmatike dhe komplekse e të gjitha shenjave zodiakale. Periudha e tij është nga 23 tetori deri më 21 nëntor dhe elementi i tij është Uji. Këtu është një listë e 10 karakteristikave të kësaj shenje misterioze:

I zgjuar- Akrepi është jashtëzakonisht inteligjent, dinak dhe i zgjuar, kështu që nuk është e lehtë ta mashtrosh. Ai është shumë skeptik dhe nuk beson në asgjë që nuk mund të demonstrohet.

I ndershëm- Akrepi nuk thith njerëzit si parazitë të zakonshëm dhe kurrë nuk përpiqet të kënaqë dikë. Ai nuk toleron gënjeshtrat dhe preferon të jetë i sinqertë edhe me shpenzimet e të qënit i pamëshirshëm.

I dashuruar– Kur Akrepi bie në dashuri me dikë, dashuria e tij e verbon plotësisht. Ai është aq i përulur në dashuri saqë kur ai është i zhytur në një marrëdhënie, pjesa tjetër e botës nuk ekziston më.

I pavarur- Akrepët janë njerëz të pavarur që ndjekin vetëm rrugën e tyre. Ata pëlqejnë të krijojnë rrugën e tyre dhe të mos marrin rrugën e udhëtuar tashmë nga të tjerët.

Elastik– Akrepi kurrë nuk dekurajohet. Ata janë padyshim krijesa të çmendura, elastike që kurrë nuk qajnë për “qumështin” e derdhur. Kur duan diçka, ata e marrin atë.

Mbajnë premtimet– Akrepët, nëse japin fjalën e tyre, e mbajnë atë me çdo kusht. Ju mund të besoni me sytë mbyllur, sepse ata kurrë nuk do të bëjnë asgjë për t’ju lënduar me qëllim.

Të komunikueshëm- Akrepët kanë nevojë për kohë për t’u hapur, por pastaj zbulojnë biseda të mëdha dhe të dashura. Ata kanë talent për të argëtuar biseda kuptimplota dhe stimuluese që përfundojnë duke qenë shumë të dobishme për të gjithë.

Vëzhgues- Ata janë vëzhgues të aftë. Gjithmonë mund të shohin detajet delikate, por shumë të rëndësishme.

Emocional- Akrepi është shumë emocional, por nuk mund ta shohë këtë aspekt të tij për shkak të turpit të tij.

I rezervuar- Për të gjithë Akrepët mendohen mirë para se të vendosin të flasin me të tjerët. Ai nuk është një libër i hapur dhe kërkon kohë dhe durim për t’u njohur me to.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat