Kthim i madh i xhinseve nga vitet ’80: Zbuloni trendin më të popullarizuar të modës

Life style

Kthim i madh i xhinseve nga vitet ’80: Zbuloni trendin më të popullarizuar të modës

Më: 28 mars 2019 Në ora: 09:25
Ilustrim

Disa shtëpi të mëdha mode kanë prezantuar trendin kryesor të modës për këtë sezon

Çdo vit disenjatorët diktojnë trend të ri mode për vitin e ardhshëm, mirëpo atë që për këtë vit kanë lajmëruar është kthimi i xhinseve nga vitet ’80 të shekullit të kaluar.

Krahas ngjyrave neoni dhe epoletave të mëdha, edhe një trend nga e kaluara është kthyer me të madhe.

Trendi i popullarizuar i viteve ’80 sërish është këtu, madje e ashtuquajtura “acid wash” apo xhinse të shpëlara në thartirë.

Me trajtimin e materialit teksas me llojin e veçantë të thartirës arrihet ai efekt interesant.

Atë që duhet patjetër ta keni këtë pranverë në dollapin tuaj është ky lloj xhinsi i “shpëlarë”.

Ky trend në tërësi ka dominuar koleksionet aktuale të brendeve të disenjatorëve në çdo dizajn.

Xhinset e këtilla janë të përsosura me rrobat e predimensionuara të xhaketave dhe jelekëve, xhinseve të gjera, fustaneve femërore apo fundeve të modelit-A.

Modelet “acid wash” të xhinseve janë prezantuar në koleksionet e reja pranverore të shumë brendeve të disenjatorëve siç janë Balmain, Isabel Marant etj.

Gjeni edhe ju modelin tuaj të përsosur. 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat