Nëse i mbani gazrat, ato mund t’ju dalin nga goja - Bota Sot
Nëse i mbani gazrat, ato mund t’ju dalin nga goja

Life style

Nëse i mbani gazrat, ato mund t’ju dalin nga goja

Më: 9 prill 2019 Në ora: 19:47
Ilustrim

Mbajtja e një pordhe mund të bëjë më shumë dëm sesa dobi.

Në fakt, duke mbajtur një pordhë, ekziston një mundësi ta nxirrni nga goja, transmeton Klan Kosova.

Sipas profesoreshës Clare Collins, një eksperte e të ushqyerit në Universitetin Newcastle në Angli, tha se duke mbajtur pordhën mund të shkaktojë një fryrje të barkut.

“Mbajtja për një kohë të gjatë do të thotë se ndërtimi i gazit të zorrëve përfundimisht do të shpëtojë nëpërmjet një pordhe të pakontrollueshme”.

Ajo që është e rëndësishme është se era që del është plotësisht normale dhe e natyrshme.

Këshilla e profesoreshës është: Nëse keni nevojë për një pordhë në publik, përpiquni ta bëni atë në një tualet për shkak të erës, por nëse kjo nuk është e mundur, le të vazhdojë…

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...