A e dini se si duhet të silleni në një mbledhje pune? - Bota Sot
A e dini se si duhet të silleni në një mbledhje pune?

Life style

A e dini se si duhet të silleni në një mbledhje pune?

Më: 16 prill 2019 Në ora: 14:19
Foto ilustrim

Më poshtë do të lexoni disa element që do ju ndihmojnë për të qenë sa më të qetë në një mbledhje pune.

Përgatituni

Sigurisht që duket e thjeshtë, por shumë njerëz vijnë në mbledhje të papërgatitur. Shko në kohë.

Mendo para se të flasësh

Humbet shumë kohë kur njerëzit dalin jashtë teme. Pyet veten para se të flisni, “A ndihmon, a është produktive, dhe e kuptimshme për atë cfarë ne duam të realizojmë”?

Bëje atë interaktive

Nëse mban një mbledhje thjesht për të dërguar një mesazh, më mirë dërgo një memo. Përfshi gjithkënd dhe merr ide të reja duke pyetur për mendime të ndryshme.

Dëgjo

Mund të jetë normale këto ditë, por shikimi tek celulari juaj gjatë mbledhjes është shenjë e mungesës së përqendrimit. Nëse mbledhja nuk ja vlen të dëgjohet, ndoshta është më mirë që të kthehesh tek tavolina jote e punës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...