Top thëniet nga Harvey Specter që do t’ju ndihmojnë të qëndroni tërë kohën të motivuar - Bota Sot
Top thëniet nga Harvey Specter që do t’ju ndihmojnë të qëndroni tërë kohën të motivuar

Life style

Top thëniet nga Harvey Specter që do t’ju ndihmojnë të qëndroni tërë kohën të motivuar

Më: 19 prill 2019 Në ora: 21:03
Harvey Specter

Për shumicën, avokati i serialit “Suits”, Harvey Specter, është definicioni i suksesit.

Ai është i mençur, i suksesshëm dhe gjithmonë ka për të thënë diçka interesantë dhe magjepsëse.

Madje, ka edhe libra se si mund të bëheni të suksesshëm si ai.

Për t’ju motivuar drejt realizimit të qëllimeve që i keni, më poshtë i keni thëniet më të mira të tij:

– “E vetmja herë kur suksesi renditet para punës është në fjalor”

– “Unë nuk kam ëndrra, unë kam qëllime”

– “Fitimtarët nuk gjejnë arsyetime kur ana tjetër e luan lojën”

– “Kur të jeni të mbështetur për muri, thyejeni atë dreq gjëje”

– “Më vjen keq, nuk mund të të dëgjoj nga zhurma se sa i mahnitshëm jam”

– “E keni dashuruar ndonjëherë dikë aq shumë saqë do të kishit bërë gjithçka për të? Epo, atë person bëjeni veten dhe bëni çfarëdo që dëshironi”

– “Ky është dallimi mes meje e teje. Ti dëshiron të humbësh pak, unë dua të fitoj shumë”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...