9 rregulla për të punuar më mirë në kompjuter - Bota Sot
9 rregulla për të punuar më mirë në kompjuter

Life style

9 rregulla për të punuar më mirë në kompjuter

Më: 19 prill 2019 Në ora: 23:27
Foto ilustruese

Në ditët e sotme janë të paktë njerëzit që nuk iu duhet të punojnë në kompjuter pjesën më të madhe të ditës, ose të paktën për një pjesë.

Ja disa këshilla të thjeshta që ju mundësojnë të punoni më mirë me kompjuter.

Instaloni në mënyrë korrekte kompjuterin

Zgjidhni një ekran të mirë

Përdorni një karrige të mirë dhe sistemohuni duke u ndjerë komod

Mos harroni të mbroni pulset

Bëni pushime të rregullta.

Konsumoni shumë ujë

Eliminoni faktorët e stresit

Bëni pak gjimnastikë trupore

Bëni “gjimnastikë” edhe për sytë

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...