Shihni në ëndërr duke vdekur personin që dashuroni, ja kuptimi - Bota Sot
Shihni në ëndërr duke vdekur personin që dashuroni, ja kuptimi

Life style

Shihni në ëndërr duke vdekur personin që dashuroni, ja kuptimi

Më: 25 prill 2019 Në ora: 06:29
Ilustrim

Sigmund Frojd, ‘babai’ i psikanalizës, ka thënë se ëndrrat i pasqyrojnë dëshirat tona në botën reale.

Më poshtë ne po ju tregojmë se kuptimin kur shihni në ëndërr duke vdekur personin që dashuroni.

Historikisht, vdekja ka qenë shenjë e rëndësishme në ëndrra. Ajo portretizonte se personi i caktuar nuk do të sëmurej ose vdiste për të paktën një kohë të gjatë.

Por, ditëve të sotme vdekja e një personi në ëndërr më shumë ka të bëjë me frikën.

Nëse e shihni në ëndërr një person që e dashuroni duke vdekur, atëherë kjo tregon se jeni të frikësuar për të ardhmen dhe lidhjen tuaj së bashku.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat