Shihni në ëndërr duke vdekur personin që dashuroni, ja kuptimi - Bota Sot
Shihni në ëndërr duke vdekur personin që dashuroni, ja kuptimi

Life style

Shihni në ëndërr duke vdekur personin që dashuroni, ja kuptimi

Më: 25 prill 2019 Në ora: 06:29
Ilustrim

Sigmund Frojd, ‘babai’ i psikanalizës, ka thënë se ëndrrat i pasqyrojnë dëshirat tona në botën reale.

Më poshtë ne po ju tregojmë se kuptimin kur shihni në ëndërr duke vdekur personin që dashuroni.

Historikisht, vdekja ka qenë shenjë e rëndësishme në ëndrra. Ajo portretizonte se personi i caktuar nuk do të sëmurej ose vdiste për të paktën një kohë të gjatë.

Por, ditëve të sotme vdekja e një personi në ëndërr më shumë ka të bëjë me frikën.

Nëse e shihni në ëndërr një person që e dashuroni duke vdekur, atëherë kjo tregon se jeni të frikësuar për të ardhmen dhe lidhjen tuaj së bashku.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...