Kafja dhe soda e bukës për të hequr qimet e padëshiruara në trup - Bota Sot
Kafja dhe soda e bukës për të hequr qimet e padëshiruara në trup

Life style

Kafja dhe soda e bukës për të hequr qimet e padëshiruara në trup

Më: 10 maj 2019 Në ora: 10:29
Ilustrim

Problemi i qimeve të padëshiruara ndikon në një numër shumë të madh të grave sot, por edhe burrave. Ka shumë mjete për heqjen e tyre: brisqe, kremra, dyllëza e kështu me radhë… por ëndrra e secilit prej nesh është që t’i eliminojmë ato një herë e përgjithmonë.

Largimi i qimeve me lazer mund të jetë zgjidhja më e përshtatshme, por ka kosto shumë të kufizuara dhe, pasi nuk është një ilaç natyral, në afat të gjatë mund të ketë efekte anësore për lëkurën tonë.

Ndër mjetet më efektive natyrore, nga ana tjetër, ekziston një përbërje që krijohet lehtësisht edhe vetë-përgatitet, pasi produktet që ju nevojiten gjenden zakonisht në shtëpitë tona.

Këtu është një pjesë e vogël e këshillave që, nëse aplikohen për një periudhë të caktuar kohe dhe me zell, mund të dobësojnë qimet për ta parandaluar atë nga ripërtëritja.

Përzieni 2 lugë pluhur kafe me një lugë gjelle sode buke, duke shtuar ujë për ta bërë atë më të butë. Përhapni përzierjen në zonën e dëhiruar, duke u siguruar që të mbulojë të gjitha qimet.

Pastrojeni çdo gjë pas rreth dhjetë minutave dhe aplikoni një krem ​​hidratues në zonë. Përsëriteni procesin 2/3 herë në javë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...