Shenjat që ju dërgon trupi që tregojnë që nuk jeni të lumtur - Bota Sot
Shenjat që ju dërgon trupi që tregojnë që nuk jeni të lumtur

Life style

Shenjat që ju dërgon trupi që tregojnë që nuk jeni të lumtur

Më: 21 maj 2019 Në ora: 22:47
Ilustrim

Lumturia nuk është vetëm një gjendje dhe një qëndrim pozitiv gjatë jetës.

Lidhet gjithashtu  me procese të caktuara kimike në trup. Në veçanti hormonet që na ndihmojnë të ndihemi të lumtur luajnë një rol të rëndësishëm në disponimin tonë dhe aftësinë për të ndjerë kënaqësi.

Mungesa e këtyre hormoneve mund të çojë në pakënaqësi madje edhe në depresion.

Duhet të keni vëmendje te shenjat e trupit tuaj që mund të sinjalizojnë se keni nivele të ulëta të hormoneve të lumturisë.

Hani shpesh gjëra të ëmbla dhe çipsa

Shtoni në peshë

Ju zbutet gjoksi

Nuk jeni të ndjeshëm

Keni dhimbje koke

Ju shfaqen probleme me gjumin

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...