Ky është vendi ku divorcet kryhen përmes internetit - Bota Sot
Ky është vendi ku divorcet kryhen përmes internetit

Life style

Ky është vendi ku divorcet kryhen përmes internetit

Më: 25 maj 2019 Në ora: 09:50
Ilustrim

Diskutimet, negociatat dhe çdo gjë tjetër që duhet të bëhet kur dikush aplikon për divorce, tashmë britanikët do të kryejnë me llaptop apo telefon.

Çiftet që duan të divorcohen me pëlqim të dyanshëm duhet tu përgjigjen një sërë pyetjesh rreth martesës në formën online.

Aty ka çështje edhe për pronën e tyre dhe fëmijët.

Në të ardhmen nuk do të ketë dokumente, e as gjyqtarët të cilët duhet të shkojnë në gjykatë për t’i dhënë fund procesit të divorcit.

Por tashmë janë shfaqur kundërshtarët e kësaj ideje duke pretenduar se kjo mënyrë e shkurorëzimit ka zhvleftësuar martesën.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat