Këshilla si të mos e prishni takimin me familjen e tij - Bota Sot
Këshilla si të mos e prishni takimin me familjen e tij

Life style

Këshilla si të mos e prishni takimin me familjen e tij

Më: 27 maj 2019 Në ora: 22:16
Ilustrim

Qe se si do të lini përshtypje të mirë te familja e të dashurit, kjo ka shumë rëndësi apo jo?

Larg duart

Nëse mbështeteni në të dashurin tuaj dhe i mbani duart rreth qafës së tij nuk do t’ju ndihmojë që nëna e tij të jetë në anën tuaj, transmeton Telegrafi.

Debatet politike

Sado që të keni qenë të angazhuara dhe të sigurta në veten tuaj, kini parasysh që takimi me familjen e tij megjithatë nuk është debat televiziv.

Një gotë është e mjaftueshme

Nëse motra e tij çon gota me raki njëra pas tjetrës, juve nuk ju jep të drejtë që të deheni.

Bëhuni e lumtur, jo e dehur tapë

Bëri për vete me sharmë. Mbase të dashurin tuaj e keni bërë për vete me sjellje si “mbretëreshë e akullt”, mirëpo prindërit me siguri më lehtë do t’i bindësh me sjellje të mirë dhe me simpati.

Harroni celularin

Nëse nuk jeni mjeke, mbase megjithatë celularin lëreni në çantë që gjatë darkës dhe gjatë bisedës që të mos shpërqendroheni. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...