Ringjallni flokët tuaja në mënyrë natyrale - Bota Sot
Ringjallni flokët tuaja në mënyrë natyrale

Life style

Ringjallni flokët tuaja në mënyrë natyrale

Më: 2 qershor 2019 Në ora: 17:53
Flokë

Kur është në pyetje shëndeti dhe bukuria e flokëve, ju sjellim lajme të mira. Në fakt, nuk keni pse t'ju ekspozoheni kemikateve të dëmshme për ta nxitur rritjen e serishme të flokëve. hulumtimet e deritanishme kanë vërtetuar se disa bimë kanë ndikim të shkëlqyeshëm në parandalimin humbjes së flokëve.

Qepa
Gjatë hulumtimit, 20 prej 23 personave kanë lyer flokët me lëngun e qepës. Këtë e kanë bërë 2 herë në ditë, për 6 javë. Pas 6 javësh dendësia e qimeve ishte rritur dhe ishte parandaluar rënia e tyre.

Specat pikantë
Ekspertët kanë vërtetuar se personat, të cilët për çdo ditë konsumojnë 6 mg speca pikant, që 5 muajsh vërejnë trashjen e flokëve, por theksojnë se para aplikimit duhet të këshillojnë mjekun.

Aloe Vera
Aloe vera me shekuj përdoret për nxitjen dhe trashjen e qimes së flokut. Ekspertët kanë vërtetuar se është kombinim i hatashëm edhe rozmarina dhe sherbela. Rozmarina nxit rritjen e flokëve ndërsa që sherbela forcon qimen karshi faktorëve të shumë të dëmshëm që vijnë nga jashtë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...