10 të vërteta të dhimbshme mbi jetën - Bota Sot
10 të vërteta të dhimbshme mbi jetën

Life style

10 të vërteta të dhimbshme mbi jetën

Më: 3 qershor 2019 Në ora: 17:39
Ilustrim

Në jetë njeriu ballafaqohet me shumë situata, të mira e të këqija. Secila prej tyre lë gjurmë në ju dhe secili moment mbartë kujtime të caktuara.

Por, duke jetuar mes shume problemeve dhe dinamikes, ndonjëherë priremi të mendojmë drejtë dhe harrojmë vetën.

Unik ka përmbledhur 10 të vërteta të dhimbshme mbi jetën!

Mesatarja e jetëgjatësisë se njerëzve është relativisht e shkurtër.

Ju do të jetoni jetën që krijoni për veten tuaj.

Të qenit i zënë nuk do të thotë të jesh produktiv.

Një lloj dështimi gjithmonë ndodh para suksesit.

Të menduarit dhe të bërit janë dy gjëra shumë të ndryshme.

Nuk duhet të presësh një falje për të falur

Disa njerëz janë thjeshtë rast i e gabuar për ty

Nuk është detyrë e të tjerëve të të duan, duaje vetën tënde ti.

Ajo që keni në formë të pasurisë nuk e tregon atë që jeni ju.

Çdo gjë ndryshon, çdo sekondë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...