Flokë të thinjura, ja formula magjike e eliminimit të tyre - Bota Sot
Flokë të thinjura, ja formula magjike e eliminimit të tyre

Life style

Flokë të thinjura, ja formula magjike e eliminimit të tyre

Më: 6 qershor 2019 Në ora: 22:44
Aloe Vera

Largoni thinjat me këtë recetë të thjeshtë dhe të lirë

Dëshironi që flokët tuaj të thinjur ta kenë përsëri shkëlqimin dhe ngjyrën e vet natyrale dhe në të njejtën kohë t’i forconi edhe rrënjët e flokut?

Kjo recetë është super efektive sepse do ta ushqejë edhe lëkurën e kokës, rrënjët e flokut dhe do të jetë çështje e shkurtë kohe deri në rezultate.

Kjo recetë është e lirë dhe lehtë e realizueshme dhe me çmim të lirë.

Këto përbërës duhen:
Aloe vera xhel
Kapsula me vitamin E

Përgatitja:

Me një tas të pastër hedhim dy lugë aloe vera xhel

Shtojmë një kapsulle Vitamin E – të cilën së pari e shpërbëjmë

I përziejmë mirë këto dy përbërës deri sa të bëhet si krem i qëndrueshëm

Këtë krem të përfituar e aplikojmë në flokët tona, në rrënjët e flokëve tona duke e masazhuar dhe kokën, Nevojiten 4-5 minuta ta mbani që kjo të absorbohet ne lëkura.

Preferohet ta mbani tërë natën

Pastrojeni kokën në mëngjes

Aloe Vera përmban enzime poteolytike, që regjenerojnë qelizat e vdekura, por gjithashtu vepron edhe si kondicioner duke bërë flokët tuaj më të butë dhe më me shkëlqim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...