Maskat natyrale që ua mbajnë flokët në formë përgjatë verës - Bota Sot
Maskat natyrale që ua mbajnë flokët në formë përgjatë verës

Life style

Maskat natyrale që ua mbajnë flokët në formë përgjatë verës

Më: 23 qershor 2019 Në ora: 17:47
ilustrim

Tri maska do iu ndihmojnë t’i mbani flokët në gjendje vitale përgjatë stinës së verës.

Për t’i pasur flokët sa më të shëndetshme, e më pak të dëmtuara, ndiqini më poshtë maskat “çudibërëse” në flokët tuaja:

Uthulla

Nëse dëshironi t’u sillni gjallëri flokëve, shpëlajini ato me një përzierje ndërmjet një gote uthulle të mollës dhe uji të vakët. Pas kësaj, lajini flokët për t’ua larguar erën e pakëndshme.

Shampanja

Kjo pije alkoolike i ndihmon flokëve ta marrin shkëlqimin e duhur. Së pari, flokët i pastroni me shampo dhe më pas i shpëlani me një përzierje ndërmjet gjysmë gote uji të vakët dhe gjysmë gote shampanje.

Kanella

Në enë, hidhni gjysmë gote vaj të vluar ulliri dhe shtojini një lugë kanellë e mjaltë. Pasi përzierja të ftohet, bëjini masazh flokëve dhe lëjeni atë të veprojë për 15 minuta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...