Qen apo mace? Gjëja e parë që shihni tregon diçka interesante rreth jush - Bota Sot
Qen apo mace? Gjëja e parë që shihni tregon diçka interesante rreth jush

Life style

Qen apo mace? Gjëja e parë që shihni tregon diçka interesante rreth jush

Më: 8 korrik 2019 Në ora: 15:04
Ilustrim

Nëse në fotografi gjëja e parë që patë janë dy macet, kjo do të thotë se jeni natyrë shumë e zgjuar dhe shpirtërore, si dhe me vetëkontroll. Në kohën e Egjiptit të lashtë, macet nderoheshin si të ishin magjike, hyjnore dhe shpirtërore.

Nëse gjëja e parë që patë ishin dy macet me një zemër mes tyre, vëmendja juaj është pas detajeve, jeni natyrë romantike dhe pasionante në çdo raport. Macet pëlqejnë jetën e natës kur dhe janë më aktive dhe kjo gjë iu shkon për shtat edhe juve, ku pëlqeni që të kaloni një mbrëmje me miqtë ose të kaloni më shumë kohë me njeriun që doni, duke parë yjet dhe duke reflektuar lidhur me misteret e jetës dhe universit.

Po ashtu ata që panë të parën gjë macet, priren që të jenë më të rezervuar dhe përzgjedhës, kur bëhet fjalë për të patur dikë në krahë.

Ndërkohë qentë janë besnik, kurajoz, mbrojtës dhe të dashur me të gjithë. Nëse gjëja e parë që patë në foto ishte qeni, kjo vjen për shkak se jeni natyrë besnike dhe pëlqeni të kaloni më shumë kohë me njerëz të këndshëm. Personaliteti juaj bën që të tjerët të jepen shumë pas jush dhe t’iu ndjejnë mungesën kur nuk i keni pranë.

Keni më shumë cilësi, nga sa mendoni në të vërtetë. Mund t’iu vini në ndihmë personave që kanë nevojë për ju dhe që duan një shpatull ku të mbështeten.

Keni një shpirt të brishtë dhe të mbushur me energji pozitive, cilësi këto të cilat i ndihmojnë të tjerët të jenë më të mirë. Në dashuri jeni natyrë e ndershme dhe besnike dhe njerëzit që ju kanë pranë, nuk lodhen kurrë nga ju. 

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...