Ndikimet pozitive të larjes së flokëve me ujë të ftohtë - Bota Sot
Ndikimet pozitive të larjes së flokëve me ujë të ftohtë

Life style

Ndikimet pozitive të larjes së flokëve me ujë të ftohtë

Më: 12 korrik 2019 Në ora: 11:48
Ilustrim

Uji i ftohtë është më se i këshillueshëm për flokët.

Nëse do që të keni flokë më të shndritshëm, më pak të çrregullt dhe më të shëndetshëm, atëherë mos shpenzoni para për produktet e pafundme, por thjesht, ndërro temperaturën e ujit, transmeton lajmi.net.

Ndiqini disa përfitimet që sjellë uji i ftohtë tek flokët:

Ruan shkëlqimin. Ujë i ftohtë nuk i dëmton fijet e flokut, i bën ato të duken më të buta dhe më të shkëlqyeshme.

Nuk ka më flokë në formë të çrregullt. Uji i ftohtë nuk u heq lagështirën flokëve, pra nuk i than plotësisht ata dhe nuk u heq të gjithë yndyrën natyrale.

Lëkurë më e pastër e kokës. Uji i ftohtë mbyll poret e lëkurës së kokës, duke parandaluar futjen e papastërtive në brendësi.

Nëse e ke të pamundur t’i lash flokët me ujë të ftohtë, atëherë të paktën përpiqu t’i shpëlash me ujë të ftohtë pas larjes. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...