Shumica e martesave moderne dështojnë shkaku i pritshmërive të larta - Bota Sot
Shumica e martesave moderne dështojnë shkaku i pritshmërive të larta

Life style

Shumica e martesave moderne dështojnë shkaku i pritshmërive të larta

Më: 14 korrik 2019 Në ora: 17:57
Foto

Ai gjithashtu ka cekur se është e domosdoshme të keni pritshmëri realiste nga partnerët në mënyrë që të jeni të lumtur në martesë.

Siç sugjeron ai, duhet të mendoni mirë se çfarë prisni nga një lidhje dhe të kuptoni se a janë këto pritshmëri realiste dhe të arritshme.

Flisni çdo gjë me partnerin dhe kërkoni kompromise.

Mbani mend se edhe partneri i ka pritshmëritë e veta, por asnjëherë mos e kërkoni dikë që “ju kompleton” sepse mund të zhgënjeheni.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...