Paramendoni të merrni një pilulë që ngrit dispomimin tuaj, nxit jetën tuaj seksuale dhe ndihmon në humbje peshe - Bota Sot
Paramendoni të merrni një pilulë që ngrit dispomimin tuaj, nxit jetën tuaj seksuale dhe ndihmon në humbje peshe

Life style

Paramendoni të merrni një pilulë që ngrit dispomimin tuaj, nxit jetën tuaj seksuale dhe ndihmon në humbje peshe

Më: 16 korrik 2019 Në ora: 22:38
ilustrim

Jeni ndjerë me disponim të keq që një kohë të gjatë – të lodhur gjatë gjithë kohës, duke mos pasur dëshira seksuale dhe keni shtuar peshë.

Pa marr parasysh se çka provoni nuk funksionon asgjë, raporton “Daily Mail”.

Por, pa pritur ju është përshkruar një ilaç që të gjitha këto probleme i përmirëson, transmenton lajmi.net. Plus, edhe filloni të humbni peshë.

Por më vonë, ilaçi i mrekullirave është tërhequr ose refuzuar.  Kjo është ajo çka ju ka ndodhur shumë grave përredh Britanisë së Madhe, për shkak të një raportimi për këtë kodë të drogës (liothyronine).

Pacientët të cilët kanë këto lloj simptomash ndryshe e njohur me emrin hypothyroidism, organizimi i tyre nuk  mund të prodhoj hormone të mjaftueshme të cilat ndihmojnë në mbajtjen e energjisë, dhe më së shumti janë gratë ato të cilat preken më këtë lloj “sëmundje”. Arsyeja se pse ky ilaç mund shumë lehtë të përshkruhet por edhe të refuzohet është për shkak se nuk e ka efektin e njëjtë tek të gjithë personat. Madje, egziston mundësia ku shumica prej pacientëve të jenë ankuar nga ky ilaç dhe për këtë arsye përshkrimi i këtij ilaçi edhe ndalohet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...