Kur je e dashuruar, ushqimi shijon ndryshe! - Bota Sot
Kur je e dashuruar, ushqimi shijon ndryshe!

Life style

Kur je e dashuruar, ushqimi shijon ndryshe!

Më: 17 korrik 2019 Në ora: 11:17
Ilustrim

Ndonjëherë është e pamundur të numërosh gjithçka bëjmë për dashurinë, duke përfshirë këtu ndryshimin e vetes apo përshtatjen me partnerin. Por ajo që i ka çuditur të gjithë së fundmi është përfundimi që ka nxjerrë një studim, sipas të cilit dashuria ndikon në ndryshimin e shijes për ushqimin.

Kërkimet janë bërë në Gjermani dhe Poland ku 100 çifte janë marrë në studim. Ata u testuan për të gjitha shqisat e tyre dhe pas eksperimenteve kërkimet e publikuara në gazetën ‘Appetite’ nxorrën përfundimin se çiftet që kishin shumë kohë bashkë kishin të njëjtat shije për ushqime të ndryshme. Sipas studiesve ndryshimi i jetës, përshtaja me partnerin arrin deri në atë pikë sa lidhja nuk është vetëm shpirtërore, por edhe objektive. Nga sot me siguri do e shikoni ndryshe pjatën që keni para vetes në darkë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat