Ai nuk është mashkulli i duhur për ju: Çlirohuni dhe kujdesuni për veten duke e lënë atë para se të jetë vonë… - Bota Sot
Ai nuk është mashkulli i duhur për ju: Çlirohuni dhe kujdesuni për veten duke e lënë atë para se të jetë vonë…

Life style

Ai nuk është mashkulli i duhur për ju: Çlirohuni dhe kujdesuni për veten duke e lënë atë para se të jetë vonë…

Më: 17 korrik 2019 Në ora: 15:11
Foto ilustrim

Ky artikull është për të gjithë ata që duhet të lirohen. Vazhdoni të qëndroni pranë tij dhe koha kalon. Kalojnë orët, ditët, muajt, vitet dhe në të njëjtën kohë rrudhat bien mbi ju përgjithmonë.

Mëngjeset janë të mërzitshëm pranë tij, por në mendjen tuaj ende shpresoni që diçka të ndryshojë. Ju mendoni se do të jetë ndryshe sot dhe do të jetë një ditë magjike, si ato kohë kur shkëndija e dashurisë ishte ende midis jush. Por ju prisni dhe prisni, por nuk ka ndryshime. Jetoni një ditë tjetër të atyre që nuk doni të jetoni dhe nuk do të dëshironi ta mbani mend.

Ai nuk ju vlerëson; nuk të do; nuk kujdeset për ju, por ju jeni ende aty, duke pritur për të dhe duke besuar se dashuria do të kthehet, dhe se ditët do të jenë të mrekullueshme përsëri. Por sa trishtuese është shpresa?! Mos vazhdoni të prisni për një tren që ka kaluar tashmë. Është më mirë të mos e ndiqni më atë.

Dil nga dhimbja, mos prisni më përqafime dhe puthje. Ato janë vetëm shpresa të padobishme që nuk do ta mbushin zemrën me gjëra të mira, por këto dëshira që nuk do të realizohen, do ta heqin zemrën. Pra, nuk merrni frymë dhe netët bëhen të përjetshme. Ditët kalojnë, por ju nuk i jetoni ato. Ju i humbni ato. Pra, zemra juaj është e mbushur me trishtim dhe mendja juaj nuk është kurrë në paqe.

Ja se si jeni, një grua e trishtuar dhe e humbur, duke pritur që diçka e bukur të vijë në jetën tuaj, por që nuk e di kur do të vijë. Ju dëshironi vetëm një puthje. Një puthje me dashuri dhe nuk është kaq e vështirë ta kesh.

Vetëm mos e lejoni veten të vazhdoni të duroni një person që nuk ju ka dashur dhe nuk ju nderon. Ai nuk është për ju: Lironi veten dhe kujdesuni për të. Largohuni dhe lëreni të pendohet me kalimin e kohës. 

Bëhu gruaja që nuk pushon së qeshuri. Ajo grua për të cilën dashuria e vërtetë është gjithçka. Çlirojeni veten dhe jini gruaja që meritoni dhe ëndërroni të jeni.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...