Kjo është mënyra se si të jeni të lumtur - Bota Sot
Kjo është mënyra se si të jeni të lumtur

Life style

Kjo është mënyra se si të jeni të lumtur

Nga: A.H Më: 22 korrik 2019 Në ora: 15:46
Foto

Një mesazh i fuqishëm po shpërndahet nëpër botë. Të qenit human, ndonjëherë është pjesa më e vështirë për dikë, të jesh për tjetrin, pa interes, me plot kuptimin e fjalës, shkruan Bota sot. 

Një mënyrë për të qenë plotësisht i lumtur dhe në paqe me veten tënde, është mos të ofendosh tjetrin, të mos prekësh në nder gruan, vajzën, djalin, burrin. Të mëshirosh dhe të respektosh është çelësi i begative të zemrës. 

Çdo ditë e ytja do të jetë më e mirë se tjetra, po qe se i shtoni ditës suaj vepra të mira. /Bota sot/

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat