Si të aplikoni buzëkuqin e kuq në mënyrën e përfekte sipas artistëve të makeupit - Bota Sot
Si të aplikoni buzëkuqin e kuq në mënyrën e përfekte sipas artistëve të makeupit

Life style

Si të aplikoni buzëkuqin e kuq në mënyrën e përfekte sipas artistëve të makeupit

Më: 23 korrik 2019 Në ora: 07:47
Ilustrim

I kuqi i buzëve është gjithnjë i pranishëm në cantën e një gruaje e cdo moshe.  Ai është një shpëtim dhe kur nuk jeni veshur mire dhe ju del një takim I papritur dhe kur ju duhet një detaj më tepër. Nëse ju mbani një të kuq buzësh për dëshirë apo për të shpëtuar në raste të tilla të kuq për të bërë një deklaratë ose thjesht për argëtim, duhet të siguroheni që buzët tuaja të lyhen në mënyrën e duhur ndaj dhe duhet të ndiqni këto rregulla:

Merrni një laps në të njëjtën ngjyrë si buzëkuqi dhe bëni konturin e buzëve në mënyrë që mos të bëni gabime dhe të dilni jashtë asaj që është vija juaj natyrale e buzëve.

Me të njëjtin laps që bët kontuin e buzëve përdoreni për ti mbushur ato njësoj sic do të bëni më vonë më buzëkuqin dhe në këtë mënyrë ai do të qëndrojë më gjatë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat