Bëni kujdes prej tyre, sepse këto shenja të horoskopit gënjejnë shumë - Bota Sot
Bëni kujdes prej tyre, sepse këto shenja të horoskopit gënjejnë shumë

Life style

Bëni kujdes prej tyre, sepse këto shenja të horoskopit gënjejnë shumë

Më: 23 korrik 2019 Në ora: 16:35
Ilustrim

Gjithkush tregon gënjeshtra. Këtu janë shenjat më gënjeshtare të zodiakut:

Luani

Në radhë të parë vëmë të lindurit nën shenjën e luanit. Luanët nuk tregojnë gënjeshtra për të mashtruar, por shumë më shpesh ata e bëjnë atë për të mbrojtur dikë ose, në raste të tjera, e bëjnë këtë për shkak të veçorisë së tyre më të veçantë: kotësinë.

Binjakët

Në vendin e dytë gjejmë Binjakët. Në këtë rast është një personalitet shumë kompleks dhe për këtë arsye nuk është aq i thjeshtë për tu definuar. Tipari mbizotërues i kësaj shenje është të ndryshojë shpesh ide dhe mendime. Në të tjerat kjo mund të shihet si një shenjë e mospërputhjes ose sinqeritetit të vogël.

Peshorja

Në vendin e tretë gjejmë të lindurit nën shenjës e Peshores. Nuk ka, në këta njerëz të lindur nevoja për të gjetur gjithnjë ekuilibrin dhe kompromisin e duhur. Për të shmangur polemika të panevojshme, ata pastaj mund të përdorin një gënjeshtër.

Demi

Ata të lindur nën shenjën e Demit janë kokëfortë dhe të përpiktë, dhe pikërisht për këtë prirje ata janë më të prirur për të treguar gënjeshtra. Në fakt, këmbëngulja e tyre për të mbrojtur idetë dhe pozicionin e tyre mund t’i sjellë në një terren të rrëshqitshëm.

Akrepi

Shenja e Akrepit mbyll klasifikimin, një profesionist i vërtetë kur ai detyrohet të përdorë gënjeshtra. Në mënyrë që të mbajnë sekretet e tyre dhe të mbrojnë misteret që i rrethojnë, mund të shtrembërojnë të vërtetën. Sigurisht që ata nuk gënjejnë që të dëmtojnë të tjerët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...