Si të keni kaçurrela të bukur dhe pa dëmtuar? Këto këshilla do ju vijnë në ndihmë - Bota Sot
Si të keni kaçurrela të bukur dhe pa dëmtuar? Këto këshilla do ju vijnë në ndihmë

Life style

Si të keni kaçurrela të bukur dhe pa dëmtuar? Këto këshilla do ju vijnë në ndihmë

Më: 23 korrik 2019 Në ora: 16:36
Ilustrim

Flokët kaçurrelë janë pothuajse të dëmtuara, nëse nuk dini si ti krehni apo kujdeseni për ato! Për t’ju ardhur në ndihmë, ne ju kemi përgatitur një listë me disa këshilla të vlefshme të cilat do ju hynë shumë në punë, nëse bëni pjesë te ky grup flokësh.

1.Krihini vetëm në dush.

2.Shmangni maskat ​​klasike të flokëve.

3.I domosdoshëm është peshqiri mikrofibër: përdorni atë në vend të copave klasike dhe mposhtni efektin e fërkimit.

4.Një kusht i domosdoshëm për kaçrrela të përsosur është një prerje e mirë: një parukiere e mirë duhet të dijë se si të vlerësojë gjatësinë ideale dhe shkallëzimin për llojin tuaj të kaçurrelit.

5.Përdorni një difusor të mirë. Ato profesionale mund të bëjnë ndryshime.

6.Thani flokët tuaj me kokë poshtë për volum maksimal, duke filluar nga rrënjët.

7.Duke folur për zakonet e mira (dhe të këqija), shtrini flokët sa më pak të jetë e mundur!

Natyrisht, nganjëherë ju doni të ndryshoni pamjen tuaj dhe tundimi është i fortë, por vetëm për disa raste …

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...