Ja pse nën bluzën e bardhë asnjëherë s’duhet të vini sytjena me të njëjtën ngjyrë - Bota Sot
Ja pse nën bluzën e bardhë asnjëherë s’duhet të vini sytjena me të njëjtën ngjyrë

Life style

Ja pse nën bluzën e bardhë asnjëherë s’duhet të vini sytjena me të njëjtën ngjyrë

Më: 28 korrik 2019 Në ora: 19:44
Foto ilustrim

Ngjyra e bardhë është bërë pothuajse një simbol i verës kështu që nuk është çudi që ajo zë shumë nga veshjet tona.

Por shpesh rrobat e bardha janë aq transparente saqë është një problem real për të gjetur diçka që nuk bie shumë në pah nën to.

Gjithashtu, rrobat e bardha nuk janë shokët më të mirë, kështu që mund të ekspozoni më shumë se sa që dëshironi.

Nëse ke veshur një këmishë apo bluzë të bardhë deri më tani, duke veshur  sytjena të së njëjtës ngjyrë duke besuar se është zgjedhja më e mirë, duket se e keni pasur gjithmonë gabim.

Është një gabim absolut, pasi gjithmonë do të theksohet përmes një pëlhure të lehtë, sipas The Curvy Magazine.

Përkatësisht, ka edhe dy opsione të tjera për të evituar një gjë të tillë, sipas njohësve të modës.

Sipas opsionit të parë, zgjedhja më e mirë është sytjena që ofron nuanca që do të "bashkohen" me tonin e lëkurës suaj dhe do të bëhen pothuajse të padukshme.

Por, sipas revistës Curvy, zgjidhja ideale është e brendshmja e kuqe. Supozohet të jetë delikate nën rroba të bardha dhe nëse ngjyra e kuqe përshtatet më mirë me ngjyrën e lëkurës tuaj, ka më pak gjasa të vihen në pah sytjenat.

Për llojet e lehta të lëkurës është e përshtatshme për të ofruar tonet e kuqe dhe të lehta të kuqe, ndërsa llojet e errët duhet të preferojnë nuanca kuqërreme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...