Kur një person ka energji të mirë, të gjithë duan ta kenë pranë - Bota Sot
Kur një person ka energji të mirë, të gjithë duan ta kenë pranë

Life style

Kur një person ka energji të mirë, të gjithë duan ta kenë pranë

Më: 13 gusht 2019 Në ora: 13:13
Foto ilustrim

Sa herë ndodh që një person që po kalon një moment të vetmuar fajëson njerëzit për të? Në realitet një person me energji të mirë, të gjithë dëshirojnë ta kenë pranë! Nëse në këtë moment ndjeheni të paaftë për të qëndruar afër atyre që doni apo njerëzve që preferoni, faji nuk mund të jetë i tyri. Shikoni brenda vetes dhe pyesni veten.

Kur një person ka energji të mirë, është i këndshëm, i dashur, i ndritshëm dhe të gjithë dëshirojnë të kenë pranë! Do të dëshironit të ishit afër dikujt si ti? A mendoni se jeni mjaft i sinqertë për të merituar praninë e të tjerëve?

Në jetën e përditshme është e nevojshme që të kemi kurajë të madhe për të parë dhe përballuar veten, është shumë e lehtë të fajësosh të tjerët për situatat e krijuara për shkak të defekteve tona. Është e gabuar të përpiqesh të bëhesh viktimë me çdo kusht. Një person që ka energji të mirë është i këndshëm, interesant, i dashur, i gëzuar, i lehtë. Gjithkush do të dëshirojë ta ketë pranë pa asnjë dyshim.

Ai gjithashtu ka përparësinë e madhe për të qenë në gjendje të zgjedhë se kë dëshiron në jetën e tij dhe të eliminojë, ata që mendon se mund të dëmtojnë personalitetin e tij. Kush nuk ka nevojë për pak dritë në jetë? Një ndihmë që mund të kundërveprojë me stresin dhe barrën e rëndë mendore që ngarkon një person çdo ditë?

Gjithkush e dëshiron atë dhe mbi të gjitha ata kanë nevojë për njerëz me energji të mirë. Një person që thjesht është ulur pranë tij mund ta bëjë ditën më të këndshëm dhe më të mirë. Një person despotik, autoritar, invaziv, posedues dhe narcisist nuk mund të bëjë asgjë, por të provokojë dhimbje dhe vuajtje. Çdo person që nuk ka detyrime familjare ose pune do të ndjehet i lumtur për të marrë pjesë, por do ta bëjë këtë vetëm nga detyra.

Por çfarë ndodh zakonisht? Një person me vetëbesim të madh nuk do të dyshojë në veprimet e tij, jo, do të jetë më e lehtë për të që të fajësojë të tjerët. Ai do të preferonte të ishte viktimë në vend që të shikonte në pasqyrë dhe të analizonte gabimet dhe defektet e tij.

A ndiheni të vetmuar dhe doni të rrethoheni me njerëz që mund të pasurojnë ekzistencën tuaj? E gjitha që ju duhet të bëni është të ndryshoni energjinë tuaj, të shprehni më së miri veten tuaj dhe të krijoni gëzim, dashuri, dritë dhe humor të mirë.

Natyrisht, nëse jeni në gjendje të mirë, do të ketë shumë njerëz interesantë të cilët do të dëshirojnë t’ju qasen jo për interesim ose për protokollet sociale, por për dashuri të vërtetë. Rrethi juaj i miqve do të zgjerohet dhe ju do të dini që gjithmonë mund të mbështeteni tek to. Me dashuri, lehtësi dhe gëzim.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat