Martesa e shumëfishtë është e mirë për femrat, por e dëmshme për meshkujt - Bota Sot
Martesa e shumëfishtë është e mirë për femrat, por e dëmshme për meshkujt

Life style

Martesa e shumëfishtë është e mirë për femrat, por e dëmshme për meshkujt

Më: 15 gusht 2019 Në ora: 16:54
Foto ilustrim

A jeni grua dhe keni qenë më parë e martuar? Epo, siç duket kjo mund të jetë gjë e mirë për shëndetin tuaj.

Por, na vjen keq për meshkujt – kjo nuk vlen për ta!

Martesa e shumëfishtë duket se është e mirë për financat dhe rrethin shoqëror të femrave.

Sidoqoftë, kur bëhet fjalë për meshkujt, forma e tyre fizike bie me aq më shumë gra sa kanë pasur në të kaluarën.

Vlen të ceket se ky studim është publikuar në “Proceedings of the Royal Society B” dhe është përfundim i dy dekadave punë nga Dr. Monique Borgerhoff Mulder.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...