Humbi 45 kilogramë vetëm sepse shtoi një përbërës në kafe - Bota Sot
Humbi 45 kilogramë vetëm sepse shtoi një përbërës në kafe

Life style

Humbi 45 kilogramë vetëm sepse shtoi një përbërës në kafe

Më: 16 gusht 2019 Në ora: 07:58
Foto ilustrim

Përveç stimulimit të vigjilencës së organizmit, nëse shtoni një përbërës në kafe është një eliksir i vërtetë për humbje peshe.

Multimilioneri Dave Apspei zbuloi se me ndihmën e vetëm një përbërje që i shtoi kafesë kishte humbur 45 kilogramë!

Sekreti është në yndyrna të mira që do të parandalojnë që organizmi juaj të ndihet i lodhur dhe i uritur.

Ideja e shtimit të yndyrës në kafen e tij i erdhi gjatë një udhëtimi në Tibet në vitin 2004 kur vendasit i dhanë atij gjalpë qumështi për të rivendosur energjinë për të qëndruar në lartësi të lartë mbidetare.

Pas një viti studimi, ai erdhi me një recetë për kafe të mirë. Pasi të keni bërë kafen, shtoni 1 deri 2 lugë vaj ulliri, gjalpë të pakripur ose masë të shkrirë. Nëse e përzieni këtë lëng në një blender për 20-30 sekonda, do të fitoni një krem të butë.

Kur do ta përzieni cilësinë e kafenesë me kremin e duhur, do të merrni një pije të pabesueshme që do të zvogëlojë urinë tuaj dhe dëshirën për ëmbëlsira, do ta ushqeni trurin tuaj dhe do t’ju ndihmojë të dobësoheni. Gjithashtu do të përmirësojë fokusin dhe aftësinë tuaj.

Nëse e pini këtë kafe në mëngjes, do të stabilizoni sheqerin tuaj në gjak. Për një efekt edhe më të mirë shtoni disa antioksidantë në efektin e detoksifikimit. Shafran dhe vanilje janë një zgjedhje ideale që do të përmirësojë shijen dhe do të ketë një efekt të mirë shëndetësor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...