E vërteta se sa shpesh mendojnë gratë dhe burrat për marrëdhëniet seksuale - Bota Sot
E vërteta se sa shpesh mendojnë gratë dhe burrat për marrëdhëniet seksuale

Life style

E vërteta se sa shpesh mendojnë gratë dhe burrat për marrëdhëniet seksuale

Më: 16 gusht 2019 Në ora: 23:45
Foto ilustrim

Amerikanët mendojnë për marrëdhënie seksuale 8 herë në ditë, madje edhe flasin për të në një mënyrë apo tjetrën 5 herë në ditë.

Ekziston një shprehje ku thuhet se meshkujt mendojnë për seks në çdo seksin, por një studim i ri i zhvilluar nga ‘OnePoll’ zbulon se kjo nuk është e vërtetë.

Në mesatare, Amerikanët mendojnë për marrëdhënie seksuale 8 herë në ditë, me meshkujt të cilët mendojnë pak më shpesh se gratë, më saktësisht 9 herë në krahasim me 7 herë  sa mendojnë gratë, raporton “Men’s Health”.

Por nuk jemi duke menduar vetëm për seks, por edhe duke folur për të.

Nga ky hulumtim 65% nga 2 mijë personat seksualisht aktiv kanë raportuar se ata ndjehen rehat të ndajnë jetën e tyre seksuale me të tjerët.

Po ashtu, njerëzit në përgjithësi kanë tendencë edhe të krenohen dhe të rritin përvojat e tyre seksuale. Ne nuk i tregojmë vetëm një personi për aventurat seksuale, në mesatare i tregojmë deri në 4 persona.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...