Njerëzit e mençur kurrë nuk bëjnë këto 10 gjëra në një lidhje ose martesë - Bota Sot
Njerëzit e mençur kurrë nuk bëjnë këto 10 gjëra në një lidhje ose martesë

Life style

Njerëzit e mençur kurrë nuk bëjnë këto 10 gjëra në një lidhje ose martesë

Më: 18 gusht 2019 Në ora: 18:13
Foto ilustrim

Duhen shumë përpjekje, durim dhe kohë për ta mbajtur marrëdhënien të shëndetshme.

Mund të jetë shumë rraskapitëse, emocionuese, kështu që sjellja jonë mund të jetë e pakujdesshme ndonjëherë.

Njerëzit e zgjuar në një lidhje apo martesë ...

- Nuk analizojnë gjërat e vogla

-  Nuk mendojnë se partneri do t'i plotësojë ata - gjithmonë mund të shijojnë veten e tyre, dhe do të duan vetëm dikë që do ta bëjë jetën e tyre të bukur

-  Nuk e përmendin të kaluarën

-  Nuk kërkojnë modele në marrëdhëniet e njerëzve të tjerë

-  Nuk e dobësojnë partnerin

-  Nuk ndalojnë së foluri me partnerin ose të tjerët

-  Nuk ndalojnë së dashuruari

-  Nuk besojnë se mund të ndryshojnë partnerin - nuk gabohen

-  Nuk përpiqen të "forcojnë dhunshëm" marrëdhëniet

-  Nuk qëndrojnë në marrëdhënie të këqija - ata e dinë kur lidhja merr fund.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat