10 tiparet e njerëzve mendërisht të fortë - Bota Sot
10 tiparet e njerëzve mendërisht të fortë

Life style

10 tiparet e njerëzve mendërisht të fortë

Më: 18 gusht 2019 Në ora: 22:23
Foto ilustrim

Ja se cilat janë disa prej cilësive të njerëzve mendërisht të fortë:

Ata janë mirënjohës. Kjo i ndihmon ata që të jenë sa më pozitivë.

Ata thonë “jo”. Të thuash “jo”, mund të jetë problem për shumë persona, por jo për njerëzit mendërisht të fortë

Kontrollojnë mendimet negative

Kanë një përcaktim të tyrin mbi suksesin

Janë të durueshëm

Marrin përsipër përgjegjësitë. Nuk e kërkojnë fajin tek të tjerët

Janë realistë

Pranojnë veten dhe kufij e tyre

Nuk i trembin sfidat

Respektojnë konkurrentët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat