Çiftit i rrëzohet torta thuajse 600 $ para syve - Bota Sot
Çiftit i rrëzohet torta thuajse 600 $ para syve

Life style

Çiftit i rrëzohet torta thuajse 600 $ para syve

Më: 24 gusht 2019 Në ora: 14:45
Chloe, 28 vjeçe, dhe Aaron Bailey, 29 vjeçe

Ceremonia e prerjes së tortës në çdo dasmë duhet të jetë një moment i veçantë, por për këtë nuse dhe dhëndër ajo shkoi keq në mënyrë të gabuar, pasi torta e tyre 545 $ u rrëzua përpara se ata të mund ta shijonin.

Chloe, 28 vjeçe, dhe Aaron Bailey, 29 vjeçe nga Hampshire, kishin vënë 100 dollarë shtesë për ëmbëlsirën e tyre me tre nivele, të sjella në mënyrë të sigurt në vendin ku edhe u mbajt dasma në Northbrook Park, Surrey, për të shmangur ndonjë rrezik për të.

Sidoqoftë, çifti i lumtur u detyrua ta shikojë atë të binte ‘në lëvizje të ngadaltë’ pasi tavolina u rrëzua nën të ndërsa shkuan për ta prerë javën e kaluar.

Fotografitë e hijshme të kapura nga fotografja e dasmave, Alisa Esfandiari, 28 vjeçe, tregon momentin kur çifti ishte duke u përpjekur të pozonte para aparatit teksa filluan të presin tortën po ama gjithçka është kthyer në katastrofë pasi torta ka rrëshkitur nga tavolina dhe është rrëzuar në tokë.

Chloe dhe Aaron nxituan të vendosnin duart e tyre në buzë të tryezës në një përpjekje për ta mbajtur atë të mos binte përmbys. 

Por nuk e arritën dot ta shpëtonin tortën e tyre të dasmës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat